top of page

Sevilay Demir Kimdir?


Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden 1988 yılında mezun olan Sevilay Demir, kariyer hayatına öğretmenlik ve antrenörlük yaparak başladı. Bu sırada "Sporun Yaygınlaştırılmasında Yerel Yönetimlerin Rolü, Önemi ve İstanbul İli Uygulaması" isimli tez çalışmasını kaleme alıp hayata geçirerek Spor Yöneticiliği eğitimini tamamladı. Çok severek icra ettiği öğretmenlik ve antrenörlük mesleği, 25 senelik profesyonel iş yaşamının 11 senesini kapsadı. Bu süre zarfında kişisel yaşam tecrübesine çok sayıda değerli insan ilişkisi ekledi. Tanıdı, öğrendi; sorguladı, anladı; yaşadı. Farklı zaman, mekan ve insanlar üzerinden insan olmanın, değişimin, dönüşümün, başarının ve olgunlaşmanın her aşamasına tanık ve ortak oldu.

 
Üzerine 5 yıl butik otel-restoran kurucu işletmeciliği ile 4 yıl müşteri ilişkileri yöneticiliğini de ekledi. Böylece insanın farklı hallerine, kariyer basamaklarının değişen yapısına, iş hayatının bin bir yüzüne hem şahit hem de özne oldu. Artık ufku her zamankinden geniş, vizyonu ise iddialıydı... 


Aktif bir yaşama sığdırılan onca tecrübenin bir araya gelmesinin adından 2006 yılında başlayan koçluk eğitimleri ile edindiği zengin tecrübe ve bilgi dağarcığı kendine teorik, akademik ve profesyonel bir zemin buldu. Bu alanda uluslararası geçerliliği olan sertifikalar aracılığıyla yetkinliğini artırdı. 


2010'da kurduğu KYK- Kariyer Yaşam Koçluğu çatısı altında nefes çalışmalarının yanı sıra satıştan liderliğe, zaman yönetiminden kişisel değişimde direnci aşmanın yollarına, hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve yaratıcılık konularına kadar pek çok alanda eğitim ve seminerlere imzasını atıyor. 2011 yılından itibaren nefes tekniği ve koçluk çalışmaları aracılığıyla bireylerin manevi anlamda da kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

 

Spesifik uzmanlık alanını İş Kurmak ve İş Geliştirmek olarak belirleyen Demir, yaşam ve kariyer gelişiminizi destekleyici her türlü yöntemi hayata geçiriyor.  Bu sırada farklı basın organlarında kaleme aldığı makale ve yazılar aracılığıyla sizlere ulaşmaya devam ediyor. Ayrıca çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri de yapıyor. 


Tecrübe ve bilginin izinde, vizyoner kişiliğiyle fark yaratmayı başaran Sevilay Demir, dünyada kabul görmüş, sonuç odaklı ve birbirinden etkili metotlarla yaşamınıza ışık tutmaya, sizi kendinizle tanıştırmaya ve sınırlarınızı keşfetmenizi sağlamaya davet ediyor.

 

bottom of page