top of page

Konu ile ilgili bilim adamları tarafından yapılan açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz; 

Dr. Arthur C. Guyton, MD The Textbook On Medical Physiology 

“Nefes tüm gelişmiş biyolojik foksiyon ve gelişim kataloğunu açan bir anahtardır. Bu yüzden sağlıkla ilgili her konunun merkezinde olmasına şaşırılabilirmi? Kişi herhangi bir yorgunluk, hastalık veya enerjisinde düzensizlik hissettiğide son olarak değil ilk bakacağı yer nefes olmalıdır. Nefes gerçekte vucudun en basit iletişim sistemidir.” 

Dr. Otto WarburgNobel Laureate, Winner of the Nobel Prize in Medicine (for Cancer Research)“ 

Kanser vücutta oksijen seviyesinin cok düşük olduğu bir durumdur öyle ki hücreler fizyolojik kontrolünün ötesinde dejenere olmuştur. Benzer olarak, alerjinin gerçek sebebi vucutdaki oksidasyon sürecinin düşük seviyelerde gerçekleşmesidir bu da vucut’a giren yabancı maddelere karşı kişinin hassaslaşmasına sebep olmaktadır. Sadece oksidasyon mekanizmasının orijinal düzeye gelmesi ile hassasiyet giderilebilir.” 

Lymphatic System Dr. Richard Lippman, Renowned Researcher“Santa Barbara, CA dan lymphologist ( lenfatik) Dr. Jack Shield nefesin lenfatik sisteme etkileri üzerine bir araştırma yapmıştır. Vücudun içerisinde kameralar kullanarak derin diyafram nefesinin kan dolaşımında vakum etkisi yaparak lenfatik sistemin temizlenmesini uyardığını gözlemlemiştir. Bu artan oranda ki toksik azalma normal hıza göre 15 kat daha fazladır.” 

Dr. John Muntz, Nutritional Scientist 

Yetersiz oksijen yetersiz biyolojik enerji anlamına gelir ki bu da basit bir yorgunluktan hayati tehlikeler yaratan bir hastalığa kadar gidebilir. Yetersiz oksijen ve hastalık arasında ki bu bağ kesinlikle kanıtlanmıştır..

 

bottom of page