top of page

KOÇLUK

 

KYK – Kariyer ve Yaşam Koçluğu

Hayat bazen sizin için beklenmedik kötü sürprizler hazırlayabilir. Böyle zamanlarda akışın sizi kontrolünüz dışında içine çektiğini, etrafınızı saran kalabalığın ve yaşam karmaşasının arasında kaybolduğunuzu hissedebilirsiniz.

 

Hep aradığınız o istikrarı yakalamak, hayatınızın farklı alanları arasında ihtiyaç duyduğunuz dengeyi kurmak her zaman o kadar kolay olmayabilir. Bitmek bilmeyen mesai saatleri, sonu gelmeyen sınavlar, hep hüsranla son bulan duygusal ilişkiler yaşamınızın anlam kaybına uğramasına yol açabilir.

 

Ya da pek çok açıdan hayalinizdeki hayat yerine, başkaları tarafından tasarlanan kurmaca bir yaşamın baş rolünü üstlenmek zorunda kalmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Hayatınıza dair olumsuz algıların şekli ve içeriği ne olursa olsun yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Daha da önemlisi bunların telafi edilemez olduğunu düşünmekten kaçınmalısınız. Çözüm, doğru sorular ve doğru cevaplardır. 

 

KYK- Kariyer ve Yaşam Koçluğu sistemindeki doğru sorular ile gerçek potansiyelinizi ve gücünüzü bir kere keşfettiğinizde; süreç ne kadar zorlu olursa olsun, üstesinden gelmeniz işten bile değil!


KYK – Kariyer ve Yaşam Koçluğu nedir?

KYK Kariyer ve Yaşam Koçluğu, size doğru soruyu sormayı öğretir. Bireyin kendini tanımasına, sahip olduğu potansiyeli açığa çıkarmasına, gücünü ve emeğini doğru yöne akıtmasına destek olur. Hayatında çözümsüz gibi duran tüm sorunlar için doğru soru-doğru cevap ilkesinden hareketle kendi çözümlerine ulaşmasını sağlar. 


Öz değerlerinizin keşfinde yol gösterici bir rol üstlenen KYK Kariyer ve Yaşam Koçu Sevilay Demir, keşfedilen değerleri uygun ortamlarda öne çıkarabilmeniz konusunda sizi motive eder. Bu şekilde farkındalık çıtasını olabildiğince yukarı çıkarmanıza yardımcı olur.

 

Gerek kendi gücünüzü, gerekse bu gücü ve sahip olduğunuz nitelikleri nasıl kullanacağınız konusunda bilincinizi etkin kılar. KYK Kariyer ve Yaşam Koçluğu ile kişisel başarı yolculuğunuzun kontrolü bütünüyle sizin elinizde olur ve belirlediğiniz hedeflere ulaşmak kolaylaşır.  


KYK Kariyer ve Yaşam Koçluğuna ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız?

Kariyerinizle ilgili kafanızdaki soru işaretlerinin sonu gelmiyorsa, özel yaşamınızda aradığınız iletişimi yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, genel olarak yaşamınıza dair bir tür eksiklik hissinden kurtulamıyorsanız, KYK Yaşam Koçluğu ve KYK Kariyer Koçluğu desteği alabilirsiniz.

 

Sizi özel ve farklı kılan değerlerin farkına varabilmek, kariyer planlamak ya da istikrarlı insan ilişkileri kurmak konularının sizin için nasıl bir artı değere dönüştüğünü bu sayede görebilirsiniz.

 

KYK Kariyer ve Yaşam Koçu Sevilay Demir’ in sizin için ışık tuttuğu yollar, kendi geleceğinize kendi ellerinizle yön vermenizi, hayal ettiğiniz yaşam kalitesine ulaşmanızı ve yaşam dengenizi kurmanızı sağlar.


Bireysel gücünüzü keşfedip performansınızı artırmak istediğiniz, hayatınızın her alanında başarıya ulaşmayı düşlediğiniz fakat bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda akıl karışıklığı yaşadığınız anlarda, KYK Kariyer ve Yaşam Koçluğu devreye girer!   

 
KYK ile Kariyer ve Yaşam Koçluğu programını tamamladığınızda hayatınızda ne değişecek?

Yaşamın her alanında daha verimli bireylere dönüşmek, pozitif insan ilişkilerinin hayatınızdaki varlığını artırmak, doğru yol haritaları ve yüksek farkındalık seviyesi ile hedeflerinize emin adımlarla yürümek için KYK Kariyer ve  Yaşam Koçluğu size ummadığınız kadar yardımcı olur. 


KYK Kariyer ve Yaşam Koçluğu ile hayata dair sorun, aksaklık, karmaşa, kitlenme ve benzeri durumlarla gerektiği gibi baş edebilen; özgür ve kontrollü, aktif ve hakim, sağduyulu ve güçlü bireyler haline gelebilirsiniz. Hemen şimdi bize ulaşın, tam zamanı!

 

ICF KOÇLUK FELSEFESİ

 

Uluslararası Koçluk Federasyonu; danışanın, kendi özel ve iş yaşamında uzman olduğu kavramını destekleyen bir koçluk formu benimser.

Ayrıca her danışanın; yaratıcı, kendi öz kaynakları olduğunu ve bir bütün olarak var olduğunu kabul eder.

 

Bu temele dayanarak koçların sorumluluğu:

 

 • Keşfetmek, belirginleştirmek ve danışanın başarmak istedikleri ile uyum içinde çalışmak ,

 • Danışanı, kendini keşfetmesi için cesaretlendirmek ,

 • Danışanın kendi çözüm ve stratejilerini bulmasını sağlamak ,

 • Danışana kendisinin sorumlu olduğunu hissettirmektir.  

 

ICF ETİK DAVRANIŞ STANDARTLARI

 

Müşterilerle Profesyonel İlişki

 

 • Müşterimin veya sponsorun koçluk sürecinden veya koç olarak benden alacakları konusunda bilerek yanıltıcı olmayacağım veya asılsız iddialarda bulunmayacağım.

 • Potansiyel müşterilerime ve sponsorlarına yanıltıcı ve asılsız olduğunu bildiğim veya olduğuna inandığım bilgiyi vermeyeceğim.

 • Müşterilerim ve sponsor(lar)la açık, anlaşmalar veya sözleşmeler yapacağım. Profesyonel koçluk ilişkileri çerçevesinde yapılmış her anlaşmaya veya sözleşmeye uyacağım.

 • Müşterime ve sponsor(lar)a, ilk toplantıda veya öncesinde, koçluğun içeriğini, gizliliğin içerik ve sınırlarını, finansal düzenlemeleri ve koçluk anlaşma veya sözleşmesinin diğer tüm koşullarını titizlikle açıklayacağım ve bunları anlamalarını sağlamaya gayret edeceğim.

 • Müşterilerim ve sponsorlarla olabilecek herhangi bir fiziksel temasımı düzenleyen net, uygun ve kültürel duyarlılık taşıyan sınırları belirlemekten sorumlu olacağım.

 • Mevcut müşterilerim ve sponsorların herhangi biri ile cinsel yakınlığa girmeyeceğim.

 • Anlaşma veya sözleşme şartlarına uygun olmak kaydıyla, sürecin herhangi bir aşamasında müşterimin koçluk ilişkisini sona erdirebilme hakkına saygı duyacağım. 

 • Müşterinin koçluk ilişkimizden artık yarar sağlamadığına ilişkin belirtiler konusunda tetikte olacağım.

 • Başka bir koç veya başka bir kaynaktan daha iyi bir hizmet alacağına inanırsam, müşteriyi veya sponsoru bu değişimi yapması için yüreklendireceğim.

 • Gerektiğinde veya uygun olduğunda müşterime başka profesyonellerden hizmet alması konusunda tavsiyede bulunacağım.

   

 

GİZLİLİK

 

 • Danışanımın onayı ya da yasal zorunluluklar dışında danışanımın bilgilerinin gizliliğine saygı duyacağım.

 • Adlarını danışan ya da referans olarak belirtmeden ya da onların kimliğini belirtebilecek herhangi bir bilgiyi açıklamadan önce, danışanımın bu konuda rızasını alacağım.

 • Beni destekleyen bir kişiye; danışanımla ilgili bilgi vermeden önce, danışanımın bu konudaki rızasını alacağım.

 

 

ÇIKAR ÇATIŞMALARI

 

 • Mevcut ve olası çıkar çatışmalarından kaçınmaya çalışacağım, ve bu tür çatışmaları açıkça ifşa edeceğim. Bu tür bir çatışma ortaya çıkarsa da bu süreçten çekilmeyi önereceğim.

 • Müşterimin verdiği referanslar nedeni ile üçüncü kişilere ödemeyi veya üçüncü kişilerden almayı beklediğim bedeller konusunda müşterimi ve onun sponsorunu bilgilendireceğim.

 • Hizmet, mal ve diğer maddi olmayan ödüllerle takası, sadece koçluk ilişkimi bozmadığı takdirde yapacağım.

 • Koç–müşteri ilişkisinden anlaşma veya sözleşmede kararlaştırılmış ödeme şekli dışında, bilerek hiçbir kişisel, profesyonel veya maddi avantaj veya çıkar sağlamayacağım.

bottom of page