top of page

HEDEFLERİNİZ VE SİZ

 

Öncelikle geçen ay ''Platin haberde '' yayınlanan makaleme göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve değerli geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. 

Söz konusu makalede bir KYK Koçu ile birlikte çalışılması sonucunda; kişinin kendini gerçekleştirmesi ve kendini engelleyen unsurları ortadan kaldırılması ve farkındalığın yaşama olan olumlu etkilerinin önemine kısaca değinmiştim. 

Bu yazımda ise hedeflerin hayatımızdaki öneminden bahsetmek istiyorum. 

Her sene sonunda yaşamımızı güzelleştirmek ve daha mutlu olmak adına; yeni yıl için kendimize hedefler koyar, yeni kararlar alırız.

"Bu yıl kesinlikle daha planlı olacağım", "Kendime daha fazla zaman ayıracağım","İşimde daha başarılı olacağım", "Bir yabacı dil öğreneceğim", "Bu sene kesinlikle zayıflayacağım”, "Kendi işimi kuracağım " "Spor yapacağım”, vs...  Bu liste uzayıp gider. 

Bir bakarsınız ki sene sonu gelmiş, yapmayı istediklerinizin küçük bir kısmını gerçekleştirmiş veya hiç birini gerçekleştirememişsiniz. 

Sonra bir şey daha fark edersiniz... Meğer birkaç senedir aynı hedeflerin etrafında dönüp dolaşıyormuşsunuz. Tekrar tekrar aynı şeyleri yaşadığınızın farkına varırsınız. Kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi, hedeflerinizi gerçekleştiremediğinizi ve hayallerinizin sizden uzakta olduğunu düşünmeye başlarsınız.

Hedefler koyarsınız, sonra hedeflerinizi başarabileceğiniz konusunda kaygılar yaşarsınız.

Bir süre sonra da “Yok yok benden adam olmaz. Baksana yerimde sayıyorum, neyi tutsam elimde kalıyor.” düşüncesi hakim olur...

Zaman zaman hedeflerini gerçekleştirmiş olarak gördüğünüz insanlar aklınıza gelse de, onlar gibi olamayacağınız düşüncesi kafanızı kurcalamaya başlar.  

Hayallerinizin ve hedeflerinizin önünde duran bir sürü engel olduğunu öne sürebilirsiniz, bu konuda haklı da olabilirsiniz. Zira hedefe ulaşmak zor bir iştir. Çok çalışmak ve adanmışlık gerektirir. Önünüze çıkan engelleri aşarak nasıl başarılı olacağınız konusunda endişelenebilirsiniz.

 

Bu aşamada sorulacak pek çok soru var ve;  

Sorularınızın cevabını birlikte bulalım isterseniz, "Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmek” eğitimimize katılabilirsiniz. 

Eğitim hakkında bilgi için +90 (216) 499 73 61 numaradan bize ulaşabilirsiniz. 

2012 ‘de düşlediğiniz, hedeflediğiniz her şeyi gerçekleştirmeniz dileğiyle.

 

 

 

Sevilay Demir

Geri

bottom of page