top of page

MERHABA 

 

 

Ben Kariyer & Yaşam Koçluğu' nun kurucusu Sevilay Demir. Bu yazımda, 'KYK Dönüşümsel Koçluk' hakkında bahsetmek istiyorum.

 

KYK - Kariyer & Yaşam Koçluğu' nu; gerek görsel medyadan, gerek sosyal medyadan ve gerekse basından, giderek daha fazla duyar hale geldiniz.

 

Kişilerin içlerindeki potansiyeli verimli bir şekilde kullanabilmeleri ve hayatlarına olan olumlu katkılarını gördükçe, sistemimizi sizlerle paylaşmak ve daha geniş bir platformda duyurmak istedim.

 

Öncelikle belirtmek isterim ki; KYK Dönüşümsel Koçluk, şu anda içinde bulunduğu durumdan memnun olmayan veya bulunduğu durumdan daha ileriye gitmeyi amaçlayan kişiler ve kurumlar ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bir yöntemdir. Bir tavsiye ve tecrübe aktarımı değildir.

 

KYK Dönüşümsel Koçluk; vizyonu, misyonu ve prensipleri ile hizmet almaya gelmiş kişilere ışık olmayı amaçlamaktadır.

 

KYK Dönüşümsel Koçluk prensibi;

 

Bireyin, kendi özel ve iş yaşamında uzman olduğu kavramını destekleyen bir koçluk formunu (yaklaşımını) benimser. Ayrıca her bireyin yaratıcı ve kendi öz kaynakları olduğunu ve bir bütün olarak var olduğunu kabul eder.

 

Bu prensiplerin ışığı altında doğru soruları sorarak; bireyin kendisini keşfederek cesaretlenmesini, kendi çözüm ve startejilerini bulmasını sağlar.

 

Sistemimizde yeterince araç, gereç ve egzersiz mevcut olup, hangisini ne zaman ve nasıl kullanacağımız kişinin ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir.

 

Amacımız; doğru sorular ve uygulamalar neticesinde kişilerin potansiyellerini ortaya çıkartarak; (kişileri) daha başarılı, kendinden daha memnun bireylere dönüştürürken, onları hak ettikleri kaliteli bir yaşama taşımaktır.

 

Kişi, sorular ile kişisel gelişimin en önemli araçlarından olan ''farkındalığını" artırır. İşte bu nedenle ''farkındalık'', değişim yolculuğunda bizi destekleyen güçlü bir araç olarak önemlidir. Farkındalığı geliştirmenin en iyi yollarından birisi KYK Dönüşümsel Koçluk' tur.

 

KYK Dönüşümsel Koçluk ile kişi; potansiyelini kullanıp hayata geçirerek kaliteli bir yaşama doğru adım atmaya başlar. 

 

Yaşam koçluğu ve kariyer koçluğu genellikle el ele gider. Yaşamınızın büyük bölümünü, aileniz ve sevdiklerinize oranla iş yerinizde geçiriyorsunuz. Bu nedenle işiniz ve kariyeriniz çok önemli. İşinizde mutlu olmanız; yaşam memnuniyetinizin önemli bir parçası olduğundan, seçeceğiniz meslek ve kariyer birincil önem taşıyor.

 

Hızlı değişim ve dönüşümün yaşandığı bu çağda; deneme yanılma yöntemini uygulamak için ne yeterli zamana ne de kaynağa sahibiz. 

 

KYK Dönüşümsel Koçluğu;  hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyulan becerilerin geliştirmesinde ve gerekli olan stratejilerin planlanmasında kişiye eşlik eder, özellikle beklentiler karşısında ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlarda doğru kararlar almanızı sağlar. 

 

Yaşam hedeflerimiz, işimiz ve kariyerimiz ile örtüştüğünde yaşam keyifli bir yolculuğa dönüşür. Yaşam yolculuğunuzda yollarımızın buluşması dilekleriyle ...

 

 

Sevilay Demir

Geri

bottom of page