top of page

Nefes seansı ölüme yakınlaşma gibi bir deneyim midir? 

Bu, gerçekten ‘bilinçsiz kaynak veya ölüm dürtüsü’ adı verilen bir dizinin bütünleşmesidir. Kişi, nefes almaya kısa bir süre ara verir ve farkındalığı daha yüksek bir boyuta çıkar. Bu; kişinin ruha geri dönme isteğinin iyileşmesidir. Terk ediş ve geri dönüş; bu istek temizlenene dek isteğin azalmasını sağlar. Oldukça hoş bir deneyimdir. Çoğu birey terk edişi hatırlamazlar, fakat geri dönüş konusunda bir anımsamaya sahiptirler ve olanlar hakkında anıları bulunmayan bir yere gittikleri hissini duyarlar. Bu düzen bütünleştikçe süreç ilerler, vücut farkındalığını daha yüksek bilinçlilik seviyelerine giriş yapmak ve bu konumlara giden yolları inşa etmek için terk ederiz. Böylesine bir deneyimi anlamada öncülük yaptığımız için, bilinen veya hakkında yazılanlar çok azdır. Judith’in ‘Breathe Deep, Laugh Loudly’ adlı kitabında bu süreç hakkında bir miktar bilgi bulunmaktadır. 

Eğitmen olarak, müşterinin ‘Kundalini Enerji’si ile ilgili büyük uyanışında ne yapmamız gerekir? Bu oluştuğunda korku ve seanslardan kaçınma gözlemledim. 

Nefes’te Kundalini enerjisini deneyimlemek olağan dışı değildir. Aslında, Kundalini enerji hareketi, Nefes seansında oluşan esas etkinliklerden biridir. 

bottom of page