top of page

Nefes Nedir?

Yaşamın başlangıcı, sürekliliği ve bitişidir nefes. Her anımız, mutluluğumuz, üzüntümüz, acımız, heyecanımız, endişelerimiz nefesimize yansır. Tam, doğru ve hakkıyla alınıp verilen nefes, hayatınızın her alanı ve her anı üzerinde olumlu etkisini gösterir.

 

Nefes terapisi sizi, nefesin yaşamınızdaki önemine dair kapsamlı bir keşif yolculuğuna çıkarır. Kendinizi, gücünüzü ve sınırlarınızı bulmanıza yardımcı olur.

 

Siz de bu farkındalık serüvenindeki yerinizi vakit kaybetmeden almak için hazır olun! 

Neden Nefes?

"Nefes terapisi nedir?" sorusuna verilecek en doğru cevaplardan biri; "Kişinin nefes ve şifa arasındaki sıkı ilişkiden haberdar edilme sürecidir." diyebiliriz. Nefes terapisi, bedeninizi ve ruhunuzu negatif duygu ve düşüncelerden nefes yoluyla arındırma sanatıdır. Kendinizi özgür kılma, yaşamın her zerresini içinize çekmeyi öğrenmenin etkili bir yoludur.  

 

Sığ ve Yanlış Nefes Ne Kaybettirir?

Yanlış nefesin hayatınızdan neler çalıp götürdüğünü fark ettiğinizde nefes terapisine başlamak için vakit kaybetmemeniz gerektiğini de anlarsınız.

Sığ nefes, şaşırtıcı sayıda fiziksel ve duygusal rahatsızlıklar içine girmenize sebep olur. Günlük hayatınızda stres yönetimi gibi konularda art arda yaşadığınız başarısızlıkların bir kaynağıdır. Halsizliğin ve sağlıksızlığın başlıca nedenleri arasında yer alır.

 

Sığ ve yanlış nefes; zindelik, sağlık, bütüncül öğrenme ve zihin kontrolü gibi yetilerden uzaklaşmanıza neden olur. Yaşamdan kopuk bir profil çizmenize ve çok daha fazlasına da sebep olabilir.   


Doğru Nefes Size Ne Katacak?

  • Bedeninizi, her türlü negatif enerjiden nefes yoluyla arındırabilirsiniz.

  • Gerek fiziksel gerek zihinsel olarak kendinizi daha güçlü ve daha bütün hissedersiniz. 

  • İnsan ilişkileriniz daha sağlıklı, saygı ve sevgi temelinde bir boyut kazanır. Geleceğe dair planlarınızı ve genel olarak "kaderinizi" daha iyi yönetecek pozisyona gelirsiniz.  

  • Yaşam kaliteniz gözle görülür oranlarda artar. Kalp, akciğer ve daha pek çok organınız daha sağlıklı işler. Bağışıklık sisteminiz güçlenir. Dayanıklılığınız artar. Nefes ve denge arasındaki olumlu ilişkinin yansımalarını kısa sürede tüm hayatınızda hissedersiniz.   

  • Fiziksel ve duygusal farkındalığınız artar. Kendinizi ve sınırlarınızı daha iyi tanırsınız. 

  • Yaşamın her alanında başarıyı yakalamak sizin için daha kolay bir hale gelir.

 

Nefes Nasıl Çalışıyor? 

Yanlış alındığında yaşamınızdan çok şey eksilten Nefes 'in, doğru kullanıldığında üzerinizdeki olumlu etkileri saymakla bitmez. 

 

Tüm bu olumlu etkilerden ve fazlasından yararlanabilmenin en hızlı ve kolay yollarından biri, nefes terapisini tecrübe etmekten geçer. 

Ağızdan bağlantılı olarak alınıp verilen bir nefes şekli olan Nefes Terapisi, şimdiye kadar bilinen en etkin; kişisel gelişim, şifa ve arınma tekniğidir. Bu uygulama, bir koç eşliğinde 1 saat boyunca rahat giysiler ile müzik eşliğinde gerçekleştirilir. Nefesi ve zihni dinginleştirmek gibi evre ve etkilere sahip olan bu yöntem, bir tür meditasyon tekniği olarak da kabul edilebilir.

 

Nefesi Kimler Yapabilir?

Kaliteli bir yaşam sürmeyi, içinde var olan potansiyeli açığa çıkarmayı ve yaşamın farkına varmayı arzu eden herkes nefese katılabilir.

 

Hamileler, uykusuzluk çekenler, kronik baş ağrısından mustarip olanlar, unutkanlıktan şikayet edenler, depresyon ile başa çıkma sorunu yaşayanlar, günlük hayatın stresinden yorulanlar, fobi sahibi olanlar, odaklanma problemi yaşayanlar ile tanısı konmuş hiçbir problemi olmasa da daha kaliteli bir bugün ve daha mutlu bir gelecek hayali kuran herkes için nefes terapisi ile tanışma vakti!

Büyük değişimi yaşamaya hazır olun!  

 

Geri

bottom of page